pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| emmaleso emmaleses emmalesa emmalesem emmaleseu emmalesen | emmalesava emmalesaves emmalesava emmalesàvem emmalesàveu emmalesaven | emmalesí emmalesares emmalesà emmalesàrem emmalesàreu emmalesaren | emmalesaré emmalesaràs emmalesarà emmalesarem emmalesareu emmalesaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| emmalesaria emmalesaries emmalesaria emmalesaríem emmalesaríeu emmalesarien | emmalesi emmalesis emmalesi emmalesem emmaleseu emmalesin | emmalesés emmalesessis emmalesés emmaleséssim emmaleséssiu emmalesessin | emmalesa emmalesi emmalesem emmaleseu emmalesin | ||
| Infinitiu | emmalesar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | emmalesant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana