pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| emmainado emmainades emmainada emmainadem emmainadeu emmainaden | emmainadava emmainadaves emmainadava emmainadàvem emmainadàveu emmainadaven | emmainadí emmainadares emmainadà emmainadàrem emmainadàreu emmainadaren | emmainadaré emmainadaràs emmainadarà emmainadarem emmainadareu emmainadaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| emmainadaria emmainadaries emmainadaria emmainadaríem emmainadaríeu emmainadarien | emmainadi emmainadis emmainadi emmainadem emmainadeu emmainadin | emmainadés emmainadessis emmainadés emmainadéssim emmainadéssiu emmainadessin | emmainada emmainadi emmainadem emmainadeu emmainadin | ||
| Infinitiu | emmainadar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | emmainadant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana