pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| embutllofo embutllofes embutllofa embutllofem embutllofeu embutllofen | embutllofava embutllofaves embutllofava embutllofàvem embutllofàveu embutllofaven | embutllofí embutllofares embutllofà embutllofàrem embutllofàreu embutllofaren | embutllofaré embutllofaràs embutllofarà embutllofarem embutllofareu embutllofaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| embutllofaria embutllofaries embutllofaria embutllofaríem embutllofaríeu embutllofarien | embutllofi embutllofis embutllofi embutllofem embutllofeu embutllofin | embutllofés embutllofessis embutllofés embutlloféssim embutlloféssiu embutllofessin | embutllofa embutllofi embutllofem embutllofeu embutllofin | ||
| Infinitiu | embutllofar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | embutllofant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana