pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| embrosso embrosses embrossa embrossem embrosseu embrossen | embrossava embrossaves embrossava embrossàvem embrossàveu embrossaven | embrossí embrossares embrossà embrossàrem embrossàreu embrossaren | embrossaré embrossaràs embrossarà embrossarem embrossareu embrossaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| embrossaria embrossaries embrossaria embrossaríem embrossaríeu embrossarien | embrossi embrossis embrossi embrossem embrosseu embrossin | embrossés embrossessis embrossés embrosséssim embrosséssiu embrossessin | embrossa embrossi embrossem embrosseu embrossin | ||
| Infinitiu | embrossar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | embrossant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana