pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| embroquero embroqueres embroquera embroquerem embroquereu embroqueren | embroquerava embroqueraves embroquerava embroqueràvem embroqueràveu embroqueraven | embroquerí embroquerares embroquerà embroqueràrem embroqueràreu embroqueraren | embroqueraré embroqueraràs embroquerarà embroquerarem embroquerareu embroqueraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| embroqueraria embroqueraries embroqueraria embroqueraríem embroqueraríeu embroquerarien | embroqueri embroqueris embroqueri embroquerem embroquereu embroquerin | embroquerés embroqueressis embroquerés embroqueréssim embroqueréssiu embroqueressin | embroquera embroqueri embroquerem embroquereu embroquerin | ||
| Infinitiu | embroquerar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | embroquerant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana