transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| embaieto embaietes embaieta embaietem embaieteu embaieten | embaietava embaietaves embaietava embaietàvem embaietàveu embaietaven | embaietí embaietares embaietà embaietàrem embaietàreu embaietaren | embaietaré embaietaràs embaietarà embaietarem embaietareu embaietaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| embaietaria embaietaries embaietaria embaietaríem embaietaríeu embaietarien | embaieti embaietis embaieti embaietem embaieteu embaietin | embaietés embaietessis embaietés embaietéssim embaietéssiu embaietessin | embaieta embaieti embaietem embaieteu embaietin | ||
| Infinitiu | embaietar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | embaietant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana