pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| electritzo electritzes electritza electritzem electritzeu electritzen | electritzava electritzaves electritzava electritzàvem electritzàveu electritzaven | electritzí electritzares electritzà electritzàrem electritzàreu electritzaren | electritzaré electritzaràs electritzarà electritzarem electritzareu electritzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| electritzaria electritzaries electritzaria electritzaríem electritzaríeu electritzarien | electritzi electritzis electritzi electritzem electritzeu electritzin | electritzés electritzessis electritzés electritzéssim electritzéssiu electritzessin | electritza electritzi electritzem electritzeu electritzin | ||
| Infinitiu | electritzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | electritzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : electrització
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana