intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| eixiverno eixivernes eixiverna eixivernem eixiverneu eixivernen | eixivernava eixivernaves eixivernava eixivernàvem eixivernàveu eixivernaven | eixiverní eixivernares eixivernà eixivernàrem eixivernàreu eixivernaren | eixivernaré eixivernaràs eixivernarà eixivernarem eixivernareu eixivernaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| eixivernaria eixivernaries eixivernaria eixivernaríem eixivernaríeu eixivernarien | eixiverni eixivernis eixiverni eixivernem eixiverneu eixivernin | eixivernés eixivernessis eixivernés eixivernéssim eixivernéssiu eixivernessin | eixiverna eixiverni eixivernem eixiverneu eixivernin | ||
| Infinitiu | eixivernar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | eixivernant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana