pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| efectuo efectues efectua efectuem efectueu efectuen | efectuava efectuaves efectuava efectuàvem efectuàveu efectuaven | efectuí efectuares efectuà efectuàrem efectuàreu efectuaren | efectuaré efectuaràs efectuarà efectuarem efectuareu efectuaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| efectuaria efectuaries efectuaria efectuaríem efectuaríeu efectuarien | efectuï efectuïs efectuï efectuem efectueu efectuïn | efectués efectuessis efectués efectuéssim efectuéssiu efectuessin | efectua efectuï efectuem efectueu efectuïn | ||
| Infinitiu | efectuar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | efectuant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar
forma nominal : efectuació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana