intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| buscallo buscalles buscalla buscallem buscalleu buscallen | buscallava buscallaves buscallava buscallàvem buscallàveu buscallaven | buscallí buscallares buscallà buscallàrem buscallàreu buscallaren | buscallaré buscallaràs buscallarà buscallarem buscallareu buscallaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| buscallaria buscallaries buscallaria buscallaríem buscallaríeu buscallarien | buscalli buscallis buscalli buscallem buscalleu buscallin | buscallés buscallessis buscallés buscalléssim buscalléssiu buscallessin | buscalla buscalli buscallem buscalleu buscallin | ||
| Infinitiu | buscallar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | buscallant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana