pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| dutxo dutxes dutxa dutxem dutxeu dutxen | dutxava dutxaves dutxava dutxàvem dutxàveu dutxaven | dutxí dutxares dutxà dutxàrem dutxàreu dutxaren | dutxaré dutxaràs dutxarà dutxarem dutxareu dutxaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| dutxaria dutxaries dutxaria dutxaríem dutxaríeu dutxarien | dutxi dutxis dutxi dutxem dutxeu dutxin | dutxés dutxessis dutxés dutxéssim dutxéssiu dutxessin | dutxa dutxi dutxem dutxeu dutxin | ||
| Infinitiu | dutxar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | dutxant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana