transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| domto domtes domta domtem domteu domten | domtava domtaves domtava domtàvem domtàveu domtaven | domtí domtares domtà domtàrem domtàreu domtaren | domtaré domtaràs domtarà domtarem domtareu domtaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| domtaria domtaries domtaria domtaríem domtaríeu domtarien | domti domtis domti domtem domteu domtin | domtés domtessis domtés domtéssim domtéssiu domtessin | domta domti domtem domteu domtin | ||
| Infinitiu | domtar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | domtant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana