intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| doctorejo doctoreges doctoreja doctoregem doctoregeu doctoregen | doctorejava doctorejaves doctorejava doctorejàvem doctorejàveu doctorejaven | doctoregí doctorejares doctorejà doctorejàrem doctorejàreu doctorejaren | doctorejaré doctorejaràs doctorejarà doctorejarem doctorejareu doctorejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| doctorejaria doctorejaries doctorejaria doctorejaríem doctorejaríeu doctorejarien | doctoregi doctoregis doctoregi doctoregem doctoregeu doctoregin | doctoregés doctoregessis doctoregés doctoregéssim doctoregéssiu doctoregessin | doctoreja doctoregi doctoregem doctoregeu doctoregin | ||
| Infinitiu | doctorejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | doctorejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana