pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| difonc difons difon difonem difoneu difonen | difonia difonies difonia difoníem difoníeu difonien | difonguí difongueres difongué difonguérem difonguéreu difongueren | difondré difondràs difondrà difondrem difondreu difondran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| difondria difondries difondria difondríem difondríeu difondrien | difongui difonguis difongui difonguem difongueu difonguin | difongués difonguessis difongués difonguéssim difonguéssiu difonguessin | difon difongui difonguem difoneu difonguin | ||
| Infinitiu | difondre | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | difonent | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: confondre
forma nominal : difusió
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana