pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desvetllo desvetlles desvetlla desvetllem desvetlleu desvetllen | desvetllava desvetllaves desvetllava desvetllàvem desvetllàveu desvetllaven | desvetllí desvetllares desvetllà desvetllàrem desvetllàreu desvetllaren | desvetllaré desvetllaràs desvetllarà desvetllarem desvetllareu desvetllaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desvetllaria desvetllaries desvetllaria desvetllaríem desvetllaríeu desvetllarien | desvetlli desvetllis desvetlli desvetllem desvetlleu desvetllin | desvetllés desvetllessis desvetllés desvetlléssim desvetlléssiu desvetllessin | desvetlla desvetlli desvetllem desvetlleu desvetllin | ||
| Infinitiu | desvetllar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desvetllant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : desvetllament
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana