transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| destrompasso destrompasses destrompassa destrompassem destrompasseu destrompassen | destrompassava destrompassaves destrompassava destrompassàvem destrompassàveu destrompassaven | destrompassí destrompassares destrompassà destrompassàrem destrompassàreu destrompassaren | destrompassaré destrompassaràs destrompassarà destrompassarem destrompassareu destrompassaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| destrompassaria destrompassaries destrompassaria destrompassaríem destrompassaríeu destrompassarien | destrompassi destrompassis destrompassi destrompassem destrompasseu destrompassin | destrompassés destrompassessis destrompassés destrompasséssim destrompasséssiu destrompassessin | destrompassa destrompassi destrompassem destrompasseu destrompassin | ||
| Infinitiu | destrompassar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | destrompassant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana