transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| destermeno destermenes destermena destermenem destermeneu destermenen | destermenava destermenaves destermenava destermenàvem destermenàveu destermenaven | destermení destermenares destermenà destermenàrem destermenàreu destermenaren | destermenaré destermenaràs destermenarà destermenarem destermenareu destermenaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| destermenaria destermenaries destermenaria destermenaríem destermenaríeu destermenarien | destermeni destermenis destermeni destermenem destermeneu destermenin | destermenés destermenessis destermenés destermenéssim destermenéssiu destermenessin | destermena destermeni destermenem destermeneu destermenin | ||
| Infinitiu | destermenar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | destermenant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana