pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desnio desnies desnia desniem desnieu desnien | desniava desniaves desniava desniàvem desniàveu desniaven | desnií desniares desnià desniàrem desniàreu desniaren | desniaré desniaràs desniarà desniarem desniareu desniaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desniaria desniaries desniaria desniaríem desniaríeu desniarien | desniï desniïs desniï desniem desnieu desniïn | desniés desniessis desniés desniéssim desniéssiu desniessin | desnia desniï desniem desnieu desniïn | ||
| Infinitiu | desniar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desniant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana