transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desimposo desimposes desimposa desimposem desimposeu desimposen | desimposava desimposaves desimposava desimposàvem desimposàveu desimposaven | desimposí desimposares desimposà desimposàrem desimposàreu desimposaren | desimposaré desimposaràs desimposarà desimposarem desimposareu desimposaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desimposaria desimposaries desimposaria desimposaríem desimposaríeu desimposarien | desimposi desimposis desimposi desimposem desimposeu desimposin | desimposés desimposessis desimposés desimposéssim desimposéssiu desimposessin | desimposa desimposi desimposem desimposeu desimposin | ||
| Infinitiu | desimposar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desimposant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : desimposició
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana