transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| deshidrogeno deshidrogenes deshidrogena deshidrogenem deshidrogeneu deshidrogenen | deshidrogenava deshidrogenaves deshidrogenava deshidrogenàvem deshidrogenàveu deshidrogenaven | deshidrogení deshidrogenares deshidrogenà deshidrogenàrem deshidrogenàreu deshidrogenaren | deshidrogenaré deshidrogenaràs deshidrogenarà deshidrogenarem deshidrogenareu deshidrogenaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| deshidrogenaria deshidrogenaries deshidrogenaria deshidrogenaríem deshidrogenaríeu deshidrogenarien | deshidrogeni deshidrogenis deshidrogeni deshidrogenem deshidrogeneu deshidrogenin | deshidrogenés deshidrogenessis deshidrogenés deshidrogenéssim deshidrogenéssiu deshidrogenessin | deshidrogena deshidrogeni deshidrogenem deshidrogeneu deshidrogenin | ||
| Infinitiu | deshidrogenar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | deshidrogenant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana