transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desenverino desenverines desenverina desenverinem desenverineu desenverinen | desenverinava desenverinaves desenverinava desenverinàvem desenverinàveu desenverinaven | desenveriní desenverinares desenverinà desenverinàrem desenverinàreu desenverinaren | desenverinaré desenverinaràs desenverinarà desenverinarem desenverinareu desenverinaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desenverinaria desenverinaries desenverinaria desenverinaríem desenverinaríeu desenverinarien | desenverini desenverinis desenverini desenverinem desenverineu desenverinin | desenverinés desenverinessis desenverinés desenverinéssim desenverinéssiu desenverinessin | desenverina desenverini desenverinem desenverineu desenverinin | ||
| Infinitiu | desenverinar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desenverinant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana