pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desengavanyo desengavanyes desengavanya desengavanyem desengavanyeu desengavanyen | desengavanyava desengavanyaves desengavanyava desengavanyàvem desengavanyàveu desengavanyaven | desengavanyí desengavanyares desengavanyà desengavanyàrem desengavanyàreu desengavanyaren | desengavanyaré desengavanyaràs desengavanyarà desengavanyarem desengavanyareu desengavanyaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desengavanyaria desengavanyaries desengavanyaria desengavanyaríem desengavanyaríeu desengavanyarien | desengavanyi desengavanyis desengavanyi desengavanyem desengavanyeu desengavanyin | desengavanyés desengavanyessis desengavanyés desengavanyéssim desengavanyéssiu desengavanyessin | desengavanya desengavanyi desengavanyem desengavanyeu desengavanyin | ||
| Infinitiu | desengavanyar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desengavanyant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana