pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desenfurismo desenfurismes desenfurisma desenfurismem desenfurismeu desenfurismen | desenfurismava desenfurismaves desenfurismava desenfurismàvem desenfurismàveu desenfurismaven | desenfurismí desenfurismares desenfurismà desenfurismàrem desenfurismàreu desenfurismaren | desenfurismaré desenfurismaràs desenfurismarà desenfurismarem desenfurismareu desenfurismaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desenfurismaria desenfurismaries desenfurismaria desenfurismaríem desenfurismaríeu desenfurismarien | desenfurismi desenfurismis desenfurismi desenfurismem desenfurismeu desenfurismin | desenfurismés desenfurismessis desenfurismés desenfurisméssim desenfurisméssiu desenfurismessin | desenfurisma desenfurismi desenfurismem desenfurismeu desenfurismin | ||
| Infinitiu | desenfurismar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desenfurismant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana