pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desenfito desenfites desenfita desenfitem desenfiteu desenfiten | desenfitava desenfitaves desenfitava desenfitàvem desenfitàveu desenfitaven | desenfití desenfitares desenfità desenfitàrem desenfitàreu desenfitaren | desenfitaré desenfitaràs desenfitarà desenfitarem desenfitareu desenfitaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desenfitaria desenfitaries desenfitaria desenfitaríem desenfitaríeu desenfitarien | desenfiti desenfitis desenfiti desenfitem desenfiteu desenfitin | desenfités desenfitessis desenfités desenfitéssim desenfitéssiu desenfitessin | desenfita desenfiti desenfitem desenfiteu desenfitin | ||
| Infinitiu | desenfitar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desenfitant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana