transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desencofro desencofres desencofra desencofrem desencofreu desencofren | desencofrava desencofraves desencofrava desencofràvem desencofràveu desencofraven | desencofrí desencofrares desencofrà desencofràrem desencofràreu desencofraren | desencofraré desencofraràs desencofrarà desencofrarem desencofrareu desencofraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desencofraria desencofraries desencofraria desencofraríem desencofraríeu desencofrarien | desencofri desencofris desencofri desencofrem desencofreu desencofrin | desencofrés desencofressis desencofrés desencofréssim desencofréssiu desencofressin | desencofra desencofri desencofrem desencofreu desencofrin | ||
| Infinitiu | desencofrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desencofrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana