pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desencaborio desencabories desencaboria desencaboriem desencaborieu desencaborien | desencaboriava desencaboriaves desencaboriava desencaboriàvem desencaboriàveu desencaboriaven | desencaborií desencaboriares desencaborià desencaboriàrem desencaboriàreu desencaboriaren | desencaboriaré desencaboriaràs desencaboriarà desencaboriarem desencaboriareu desencaboriaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desencaboriaria desencaboriaries desencaboriaria desencaboriaríem desencaboriaríeu desencaboriarien | desencaboriï desencaboriïs desencaboriï desencaboriem desencaborieu desencaboriïn | desencaboriés desencaboriessis desencaboriés desencaboriéssim desencaboriéssiu desencaboriessin | desencaboria desencaboriï desencaboriem desencaborieu desencaboriïn | ||
| Infinitiu | desencaboriar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desencaboriant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana