transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desenasto desenastes desenasta desenastem desenasteu desenasten | desenastava desenastaves desenastava desenastàvem desenastàveu desenastaven | desenastí desenastares desenastà desenastàrem desenastàreu desenastaren | desenastaré desenastaràs desenastarà desenastarem desenastareu desenastaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desenastaria desenastaries desenastaria desenastaríem desenastaríeu desenastarien | desenasti desenastis desenasti desenastem desenasteu desenastin | desenastés desenastessis desenastés desenastéssim desenastéssiu desenastessin | desenasta desenasti desenastem desenasteu desenastin | ||
| Infinitiu | desenastar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desenastant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana