transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desempostisso desempostisses desempostissa desempostissem desempostisseu desempostissen | desempostissava desempostissaves desempostissava desempostissàvem desempostissàveu desempostissaven | desempostissí desempostissares desempostissà desempostissàrem desempostissàreu desempostissaren | desempostissaré desempostissaràs desempostissarà desempostissarem desempostissareu desempostissaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desempostissaria desempostissaries desempostissaria desempostissaríem desempostissaríeu desempostissarien | desempostissi desempostissis desempostissi desempostissem desempostisseu desempostissin | desempostissés desempostissessis desempostissés desempostisséssim desempostisséssiu desempostissessin | desempostissa desempostissi desempostissem desempostisseu desempostissin | ||
| Infinitiu | desempostissar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desempostissant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana