pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desembolcallo desembolcalles desembolcalla desembolcallem desembolcalleu desembolcallen | desembolcallava desembolcallaves desembolcallava desembolcallàvem desembolcallàveu desembolcallaven | desembolcallí desembolcallares desembolcallà desembolcallàrem desembolcallàreu desembolcallaren | desembolcallaré desembolcallaràs desembolcallarà desembolcallarem desembolcallareu desembolcallaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desembolcallaria desembolcallaries desembolcallaria desembolcallaríem desembolcallaríeu desembolcallarien | desembolcalli desembolcallis desembolcalli desembolcallem desembolcalleu desembolcallin | desembolcallés desembolcallessis desembolcallés desembolcalléssim desembolcalléssiu desembolcallessin | desembolcalla desembolcalli desembolcallem desembolcalleu desembolcallin | ||
| Infinitiu | desembolcallar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desembolcallant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana