transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desembeino desembeines desembeina desembeinem desembeineu desembeinen | desembeinava desembeinaves desembeinava desembeinàvem desembeinàveu desembeinaven | desembeiní desembeinares desembeinà desembeinàrem desembeinàreu desembeinaren | desembeinaré desembeinaràs desembeinarà desembeinarem desembeinareu desembeinaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desembeinaria desembeinaries desembeinaria desembeinaríem desembeinaríeu desembeinarien | desembeini desembeinis desembeini desembeinem desembeineu desembeinin | desembeinés desembeinessis desembeinés desembeinéssim desembeinéssiu desembeinessin | desembeina desembeini desembeinem desembeineu desembeinin | ||
| Infinitiu | desembeinar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desembeinant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana