transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desembarrilo desembarriles desembarrila desembarrilem desembarrileu desembarrilen | desembarrilava desembarrilaves desembarrilava desembarrilàvem desembarrilàveu desembarrilaven | desembarrilí desembarrilares desembarrilà desembarrilàrem desembarrilàreu desembarrilaren | desembarrilaré desembarrilaràs desembarrilarà desembarrilarem desembarrilareu desembarrilaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desembarrilaria desembarrilaries desembarrilaria desembarrilaríem desembarrilaríeu desembarrilarien | desembarrili desembarrilis desembarrili desembarrilem desembarrileu desembarrilin | desembarrilés desembarrilessis desembarrilés desembarriléssim desembarriléssiu desembarrilessin | desembarrila desembarrili desembarrilem desembarrileu desembarrilin | ||
| Infinitiu | desembarrilar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desembarrilant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana