pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desdubto desdubtes desdubta desdubtem desdubteu desdubten | desdubtava desdubtaves desdubtava desdubtàvem desdubtàveu desdubtaven | desdubtí desdubtares desdubtà desdubtàrem desdubtàreu desdubtaren | desdubtaré desdubtaràs desdubtarà desdubtarem desdubtareu desdubtaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desdubtaria desdubtaries desdubtaria desdubtaríem desdubtaríeu desdubtarien | desdubti desdubtis desdubti desdubtem desdubteu desdubtin | desdubtés desdubtessis desdubtés desdubtéssim desdubtéssiu desdubtessin | desdubta desdubti desdubtem desdubteu desdubtin | ||
| Infinitiu | desdubtar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desdubtant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana