intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| cuinejo cuineges cuineja cuinegem cuinegeu cuinegen | cuinejava cuinejaves cuinejava cuinejàvem cuinejàveu cuinejaven | cuinegí cuinejares cuinejà cuinejàrem cuinejàreu cuinejaren | cuinejaré cuinejaràs cuinejarà cuinejarem cuinejareu cuinejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| cuinejaria cuinejaries cuinejaria cuinejaríem cuinejaríeu cuinejarien | cuinegi cuinegis cuinegi cuinegem cuinegeu cuinegin | cuinegés cuinegessis cuinegés cuinegéssim cuinegéssiu cuinegessin | cuineja cuinegi cuinegem cuinegeu cuinegin | ||
| Infinitiu | cuinejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | cuinejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana