transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| critiquejo critiqueges critiqueja critiquegem critiquegeu critiquegen | critiquejava critiquejaves critiquejava critiquejàvem critiquejàveu critiquejaven | critiquegí critiquejares critiquejà critiquejàrem critiquejàreu critiquejaren | critiquejaré critiquejaràs critiquejarà critiquejarem critiquejareu critiquejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| critiquejaria critiquejaries critiquejaria critiquejaríem critiquejaríeu critiquejarien | critiquegi critiquegis critiquegi critiquegem critiquegeu critiquegin | critiquegés critiquegessis critiquegés critiquegéssim critiquegéssiu critiquegessin | critiqueja critiquegi critiquegem critiquegeu critiquegin | ||
| Infinitiu | critiquejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | critiquejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana