transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| conxo conxes conxa conxem conxeu conxen | conxava conxaves conxava conxàvem conxàveu conxaven | conxí conxares conxà conxàrem conxàreu conxaren | conxaré conxaràs conxarà conxarem conxareu conxaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| conxaria conxaries conxaria conxaríem conxaríeu conxarien | conxi conxis conxi conxem conxeu conxin | conxés conxessis conxés conxéssim conxéssiu conxessin | conxa conxi conxem conxeu conxin | ||
| Infinitiu | conxar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | conxant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana