transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| contusiono contusiones contusiona contusionem contusioneu contusionen | contusionava contusionaves contusionava contusionàvem contusionàveu contusionaven | contusioní contusionares contusionà contusionàrem contusionàreu contusionaren | contusionaré contusionaràs contusionarà contusionarem contusionareu contusionaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| contusionaria contusionaries contusionaria contusionaríem contusionaríeu contusionarien | contusioni contusionis contusioni contusionem contusioneu contusionin | contusionés contusionessis contusionés contusionéssim contusionéssiu contusionessin | contusiona contusioni contusionem contusioneu contusionin | ||
| Infinitiu | contusionar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | contusionant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana