pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| contagio contagies contagia contagiem contagieu contagien | contagiava contagiaves contagiava contagiàvem contagiàveu contagiaven | contagií contagiares contagià contagiàrem contagiàreu contagiaren | contagiaré contagiaràs contagiarà contagiarem contagiareu contagiaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| contagiaria contagiaries contagiaria contagiaríem contagiaríeu contagiarien | contagiï contagiïs contagiï contagiem contagieu contagiïn | contagiés contagiessis contagiés contagiéssim contagiéssiu contagiessin | contagia contagiï contagiem contagieu contagiïn | ||
| Infinitiu | contagiar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | contagiant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana