transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| conquisto conquistes conquista conquistem conquisteu conquisten | conquistava conquistaves conquistava conquistàvem conquistàveu conquistaven | conquistí conquistares conquistà conquistàrem conquistàreu conquistaren | conquistaré conquistaràs conquistarà conquistarem conquistareu conquistaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| conquistaria conquistaries conquistaria conquistaríem conquistaríeu conquistarien | conquisti conquistis conquisti conquistem conquisteu conquistin | conquistés conquistessis conquistés conquistéssim conquistéssiu conquistessin | conquista conquisti conquistem conquisteu conquistin | ||
| Infinitiu | conquistar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | conquistant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana