intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| coadjuvo coadjuves coadjuva coadjuvem coadjuveu coadjuven | coadjuvava coadjuvaves coadjuvava coadjuvàvem coadjuvàveu coadjuvaven | coadjuví coadjuvares coadjuvà coadjuvàrem coadjuvàreu coadjuvaren | coadjuvaré coadjuvaràs coadjuvarà coadjuvarem coadjuvareu coadjuvaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| coadjuvaria coadjuvaries coadjuvaria coadjuvaríem coadjuvaríeu coadjuvarien | coadjuvi coadjuvis coadjuvi coadjuvem coadjuveu coadjuvin | coadjuvés coadjuvessis coadjuvés coadjuvéssim coadjuvéssiu coadjuvessin | coadjuva coadjuvi coadjuvem coadjuveu coadjuvin | ||
| Infinitiu | coadjuvar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | coadjuvant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana