transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| clavillo clavilles clavilla clavillem clavilleu clavillen | clavillava clavillaves clavillava clavillàvem clavillàveu clavillaven | clavillí clavillares clavillà clavillàrem clavillàreu clavillaren | clavillaré clavillaràs clavillarà clavillarem clavillareu clavillaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| clavillaria clavillaries clavillaria clavillaríem clavillaríeu clavillarien | clavilli clavillis clavilli clavillem clavilleu clavillin | clavillés clavillessis clavillés clavilléssim clavilléssiu clavillessin | clavilla clavilli clavillem clavilleu clavillin | ||
| Infinitiu | clavillar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | clavillant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana