transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| classejo classeges classeja classegem classegeu classegen | classejava classejaves classejava classejàvem classejàveu classejaven | classegí classejares classejà classejàrem classejàreu classejaren | classejaré classejaràs classejarà classejarem classejareu classejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| classejaria classejaries classejaria classejaríem classejaríeu classejarien | classegi classegis classegi classegem classegeu classegin | classegés classegessis classegés classegéssim classegéssiu classegessin | classeja classegi classegem classegeu classegin | ||
| Infinitiu | classejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | classejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana