transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| metilo metiles metila metilem metileu metilen | metilava metilaves metilava metilàvem metilàveu metilaven | metilí metilares metilà metilàrem metilàreu metilaren | metilaré metilaràs metilarà metilarem metilareu metilaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| metilaria metilaries metilaria metilaríem metilaríeu metilarien | metili metilis metili metilem metileu metilin | metilés metilessis metilés metiléssim metiléssiu metilessin | metila metili metilem metileu metilin | ||
| Infinitiu | metilar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | metilant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana