transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| cairo caires caira cairem caireu cairen | cairava cairaves cairava cairàvem cairàveu cairaven | cairí cairares cairà cairàrem cairàreu cairaren | cairaré cairaràs cairarà cairarem cairareu cairaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| cairaria cairaries cairaria cairaríem cairaríeu cairarien | cairi cairis cairi cairem caireu cairin | cairés cairessis cairés cairéssim cairéssiu cairessin | caira cairi cairem caireu cairin | ||
| Infinitiu | cairar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | cairant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana