pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| cagaferro cagaferres cagaferra cagaferrem cagaferreu cagaferren | cagaferrava cagaferraves cagaferrava cagaferràvem cagaferràveu cagaferraven | cagaferrí cagaferrares cagaferrà cagaferràrem cagaferràreu cagaferraren | cagaferraré cagaferraràs cagaferrarà cagaferrarem cagaferrareu cagaferraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| cagaferraria cagaferraries cagaferraria cagaferraríem cagaferraríeu cagaferrarien | cagaferri cagaferris cagaferri cagaferrem cagaferreu cagaferrin | cagaferrés cagaferressis cagaferrés cagaferréssim cagaferréssiu cagaferressin | cagaferra cagaferri cagaferrem cagaferreu cagaferrin | ||
| Infinitiu | cagaferrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | cagaferrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana