transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| burxino burxines burxina burxinem burxineu burxinen | burxinava burxinaves burxinava burxinàvem burxinàveu burxinaven | burxiní burxinares burxinà burxinàrem burxinàreu burxinaren | burxinaré burxinaràs burxinarà burxinarem burxinareu burxinaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| burxinaria burxinaries burxinaria burxinaríem burxinaríeu burxinarien | burxini burxinis burxini burxinem burxineu burxinin | burxinés burxinessis burxinés burxinéssim burxinéssiu burxinessin | burxina burxini burxinem burxineu burxinin | ||
| Infinitiu | burxinar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | burxinant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana