pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| boiro boires boira boirem boireu boiren | boirava boiraves boirava boiràvem boiràveu boiraven | boirí boirares boirà boiràrem boiràreu boiraren | boiraré boiraràs boirarà boirarem boirareu boiraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| boiraria boiraries boiraria boiraríem boiraríeu boirarien | boiri boiris boiri boirem boireu boirin | boirés boiressis boirés boiréssim boiréssiu boiressin | boira boiri boirem boireu boirin | ||
| Infinitiu | boirar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | boirant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana