pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| bleeixo bleeixes bleeix bleïm bleïu bleeixen | bleïa bleïes bleïa bleíem bleíeu bleïen | bleí bleïres bleí bleírem bleíreu bleïren | bleiré bleiràs bleirà bleirem bleireu bleiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| bleiria bleiries bleiria bleiríem bleiríeu bleirien | bleeixi bleeixis bleeixi bleïm bleïu bleeixin | bleís bleïssis bleís bleíssim bleíssiu bleïssin | bleeix bleeixi bleïm bleïu bleeixin | ||
| Infinitiu | bleir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | bleint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: esvair
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana