transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| befo befes befa befem befeu befen | befava befaves befava befàvem befàveu befaven | befí befares befà befàrem befàreu befaren | befaré befaràs befarà befarem befareu befaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| befaria befaries befaria befaríem befaríeu befarien | befi befis befi befem befeu befin | befés befessis befés beféssim beféssiu befessin | befa befi befem befeu befin | ||
| Infinitiu | befar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | befant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana