intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| barbullo barbulls barbull barbullim barbulliu barbullen | barbullia barbullies barbullia barbullíem barbullíeu barbullien | barbullí barbullires barbullí barbullírem barbullíreu barbulliren | barbulliré barbulliràs barbullirà barbullirem barbullireu barbulliran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| barbulliria barbulliries barbulliria barbulliríem barbulliríeu barbullirien | barbulli barbullis barbulli barbullim barbulliu barbullin | barbullís barbullissis barbullís barbullíssim barbullíssiu barbullissin | barbull barbulli barbullim barbulliu barbullin | ||
| Infinitiu | barbullir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | barbullint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: dormir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana