transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| banyarriquero banyarriqueres banyarriquera banyarriquerem banyarriquereu banyarriqueren | banyarriquerava banyarriqueraves banyarriquerava banyarriqueràvem banyarriqueràveu banyarriqueraven | banyarriquerí banyarriquerares banyarriquerà banyarriqueràrem banyarriqueràreu banyarriqueraren | banyarriqueraré banyarriqueraràs banyarriquerarà banyarriquerarem banyarriquerareu banyarriqueraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| banyarriqueraria banyarriqueraries banyarriqueraria banyarriqueraríem banyarriqueraríeu banyarriquerarien | banyarriqueri banyarriqueris banyarriqueri banyarriquerem banyarriquereu banyarriquerin | banyarriquerés banyarriqueressis banyarriquerés banyarriqueréssim banyarriqueréssiu banyarriqueressin | banyarriquera banyarriqueri banyarriquerem banyarriquereu banyarriquerin | ||
| Infinitiu | banyarriquerar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | banyarriquerant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana